آکادمی گلوفعزت نفسموفقیت در روابط

2 راهکار برای جذب بهترین شخصیت

احتمالا بعد از مطالعه عنوان این مقاله تصور کردی که من قراره بهت یاد بدم چطور برای رابطه عاطفی بهترین فرد رو جذب کنی! اما خب باید خدمتت عرض کنم که اشتباه تصور کردی، و اینجا قراره من بهت یاد بدم که چطور بهترین وجه شخصیتی افراد رو در روابط جذب کنی. حالا حتما باز هم کمی گیج هستی و دقیق نمی دونی موضوع این مقاله چیه! خب طوری نیست، هرچی جلو تر بریم موضوع برات شفاف تر میشه.

جذب بهترین وجه شخصیتی دیگران در روابط

خیلی از بچه ها بارها از من پرسیدن که چرا بدترین رفتار رو از سوی دیگران در روابط جذب می کنن. و چیزی که بیشتر جای تعجب داره اینه که همون فردی که با ما بدرفتاری می کنه، با همه رفتارش عالیه اما به ما که میرسه کلا بدترین رفتار رو از خودش بروز میده. یا همون آدمی که در برابر همه دست و دل بازه، اما به من که میرسه میشه خسیس ترین آدم روی کره زمین. یا آدمی که با عالم و خاتم مهربونه، به من که میرسه میشه عصبی ترین آدم، و کلی مثال دیگه. حالا این تجربه می تونه در رابطه عاطفی باشه یا در روابط اجتماعی. به هر صورت دغدغه خیلی از افراد در روابط همینه و من در این مقاله قراره به همین مسئله بپردازم و در نهایت هم قراره در کنار هم یاد بگیریم که بهترین وجه رفتاری و شخصیتی افراد رو در روابط جذب کنیم. خب دیگه، با توجه به این توضیحات فکر می کنم حالا موضوع مقاله کاملا برات شفاف شده باشه. پس بزن بریم سروقت اصل مطلب …

ما همه ویژگی ها را در شخصیت خود داریم!

راستش رو بخواهی، باید اینجا صادقانه بگم که همه ویژگی ها در وجود همه آدم ها هست. حتی خوده من! من درحالی که مهربون ترین آدم هستم، این قابلیت رو دارم که عصبی ترین آدم هم باشم! درحالی که دست و دل باز تر از خودم وجود نداره، اما می تونم خسیس ترین هم باشم، من درحالی که برای یک نفر بی منت و عاشقانه ساعت ها وقت و انرژی میزارم، همچنین در برابر یک نفر هم کاملا سرد برخورد می کنم و اصلا تمایلی به معاشرت ندارم.

پس نه تنها من، بلکه همه ما و همه آدم ها، تمام ویژگی های شخصیتی رو در وجود خودمون داریم. البته که برخی افراد یک سری ویژگی ها رو کاملا شفاف و نمایان در وجودشون دارن، مثلا یک نفر ممکنه کلا آدم عصبی باشه و حتی با خانواده خودشم دائما در جنگ و دعوا باشه و خشم یکی از خصلت های بارز اون فرده. اما از این خصلت های واضح که بگذریم، مابقی ویژگی ها ام در وجود افراد هست، منتهی در شرایط مختلف این خصلت ها برانگیخته میشه.

به بیانی ساده تر، باید خدمتت عرض کنم که افراد در برابر تو مثل آینه هستند و دقیقا چیزی مطابق با درون تو رو ارائه میدن. واقعا تا حالا برات این سوال پیش نیومده که چرا فلانی که با همه خوش اخلاقه ولی با من انقدر بد برخورد می کنه؟ اگر سطحی و بیخود به قضیه فکر کنی، حتما می خواهی بگی که خب اون آدم بی شعوریه و لیاقت من رو نداره و … اما خودت هم می دونی بحث این چیز ها نیست، چون اگر واقعا بیشعوره پس چرا با عالم و خاتم خوش برخورده غیر از تو؟!

لب کلام، آدم ها دقیقا همون وجهی از شخصیتشون رو برای ما به نمایش میزارن که کاملا با درون ما هماهنگ باشه! پس اگر فلانی برای همه دست و دل بازه اما در برابر تو خسیس میشه، این یعنی اون آدم خسیس نیست. چون اگر خساست ویژگی بارز اون آدم بود طبیعتا در برابر همه خساست به خرج میداد. اما خب پیش همه دست و دل بازه اما در برابر تو خسیس میشه. این یعنی چی؟ یعنی یه چیزی درون تو خساست رو در وجود اون آدم برانگیخته می کنه. حالا این خسیس بودن یه مثاله که به ذهنم اومده و ما آدم ها صدها و هزاران ویژگی رفتاری مثبت و منفی داریم که میشه بعنوان مثال بهشون پرداخت. پس در این مبحث هر ویژگی شخصیتی دیگری می تونه جای خساست باشه.

حالا در رابطه با این مسئله که ما باید عزت نفس و اعتماد به نفس رو در وجودمون تقویت کنیم، در این رابطه هم که آموزش های زیادی روی سایت گلوف منتشر شده که می تونی ازشون بهره مند بشی. اما در همین مقاله دو راهکار بی نظیر  و ساده می خوام بهت بدم که تو بهتریییین وجه رو در شخصیت افراد برانگیخته کنی و کاری کنی که آدم ها بهترین نوع شخصیت خودشون رو در مقابلت بروز بدن.

این دو راهکار رو خوده من انجام دادم و همواره میدم و به طرز شگفت انگیزی در رابطه با هر آدمی بهترین رفتار و شخصیت اون فرد رو جذب می کنم. خداشاهده حتی بارها شده یک نفر با همه بدرفتاری کرده و همه ازش شاکی بودن، اما به من که رسیده شده بهترین و مهربون ترین  و صادق ترین آدم! پس اگر توام مشتاقی چنین تغییر بزرگی رو در روابط عاطفی و اجتماعی خودت رقم بزنی، در ادامه مقاله همراه من باش تا این دو راهکار رو با هم یاد بگیریم.

رفتار در روابط

نکات مثبت و نقاط قوت خودت را ببین

بسیااااار خوب، اولین کار اینه که نکات مثبت و نقاط قوت خودت رو کشف کنی و به اون ها دقت کنی و بهشون اعتبار بدی و تقویتشون کنی. در مقاله «کشف نقاط قوت و نکات مثبت فردی» من بهت یاد دادم که چطور نکات مثبت خودت رو کشف کنی. پس حتما برای اون مقاله ارزشمند هم وقت بزار تا یاد بگیری نقاط قوت خودت رو کشف کنی.

حالا چرا بعنوان اولین راهکار به این کار اشاره کردم؟ خب ببین دوست گلم، وقتی تو آدمی هستی که تمام توجه و تمرکزت بر روی نقاط ضعف خودته، چطور انتظار داری دیگران از بیرون نقاط قوت تو رو ببینن؟ ما دائما داریم میگیم آدم ها آینه مقابل تو هستن و آدم ها همون دیدگاهی رو نسبت به تو دارن که تو خودت نسبت به خودت داری. حالا با این تفاسیر وقتی تو تمام توجه و تمام تمرکزت بر روی ضعف ها و خلاء های درونیت هست، طبیعتا دیگران هم تمام توجهشون به نقاط ضعف تو معطوف میشه و در نهایت احساس بدی نسبت به تو پیدا می کنن، وقتی هم احساس بد و پالس منفی رو از جانب تو دریافت کنن، ناخودآگاه رفتارشون با تو نامناسب میشه.

اما وقتی عزت نفس و اعتماد به نفس بالایی داشته باشی، وقتی به نقاط قوت و نکات مثبت خودت اشراف کامل داشته باشی و اون ها رو معتبر بشمری و بابت بودنشون به خودت افتخار کنی، در نهایت ناخودآگاه دیگران هم همچنین دیدگاهی نسبت بهت پیدا می کنن و از نظر دیگران تو یک آدم بسیار ارزشمند و دوست داشتنی به نظر میرسی، و همین روند باعث میشه که اون ها بهترین رفتار و شخصیت خودشون رو در مقال تو به نمایش بزارن. پس اولین و مهم ترین کار اینه که نقاط قوت و نکات مثبت خودت رو کشف کنی و به اون ها ارزش و اعتبار و توجه بدی تا این تجربه ای که گفتیم حاصل بشه. خب این از اولین راهکار. حالا بریم سراغ راهکار دوم …

نکات مثبت و نقاط قوت دیگران را ببین

یکی از اصلی ترین قوانین جهان هستی، قانون توجه هست. این قانون میگه تو به هر چیزی که توجه کنی، در زندگیت گسترش پیدا می کنه و در این مسئله هم ذره ای شک و تردید وجود نداره. چون خوده من هم در طول تمام عمرم این قانون رو با گوشت و پوست و استخونم لمس کردم. درواقع به هر چیزی که توجه کردم، از همون جنس اتفاقات و تجربیات در زندگیم گسترش پیدا کرد.

ببین رفیق جان، وقتی تمام توجه و تمرکز تو بر روی نکات منفی طرف مقابل هست، پس بدون شک این قانون کار خودش رو میکنه و اتفاقی که میوفته اینه که طرف مقابل همون رفتار منفی رو بیشتر در برابر تو بروز میده! اگر تمام دغدغه تو اینه که چرا فلانی همش به من دروغ میگه، خب من بهت قول شرف میدم که هر روز با شدت بیشتری بهت دروغ میگه و درصد دروغ گوییش بیشتر میشه. اگر دائما میگی چرا فلانی توی رابطه به من توجهی نمی کنه، پس من بهت قول شرف میدم با این روند هر روز بی توجهی اون آدم نسبت به تو بیشتر و شدید تر میشه. همونطور که گفتم این یک قانونه و ردخور نداره.

ما عادت کردیم تا با کسی در اولین ملاقات برخورد می کنیم، ناخودآگاه به دنبال عیب و ایراد در طرف مقابل می گردیم. کلا متخصص پیدا کردن زشتی ها و کم و کاستی ها هستیم. پس محض رضای خدا اگر به دنبال روابط بی نظیر و رویایی هستی، از این لحظه به بعد دیگه آگاهانه تلاش کن در وجود افراد به دنبال نقاط قوت و نکات مثبت بگردی و زیبایی های درونشون رو استخراج کن و بهشون توجه کن یا حتی به خودشون هم بگو و بابت اون نقطه قوت تحسینشون کن.

تو باید بدونی که صفر و صد معنایی نداره و هیچ آدمی نیست که بی نقص و کامل باشه و هیچ آدمی هم نیست که کاملا بد باشه. در این دنیا هر آدمی نقاط قوت و نکات مثبتی داره، و همچنین نکات منفی و خلاء هایی هم داره. حالا این من و تو هستیم که انتخاب می کنیم به کدوم وجه از وجود طرف مقابل توجه کنیم و اون رو برانگیخته کنیم.

من همونطور که گفتم بارها و بارها شده افرادی بودن که از دید دیگران افراد خوبی نبودن اما به محض معاشرت با من تبدیل شدن به فرشته! خب اون آدم که همون آدمه، این من بودم که ذره بینم رو گذاشتم روی وجه مثبت شخصیت اون آدم و اون شخصیتش رو برانگیخته کردم.

پس دومین راهکار همینه که تو با ذره بین توجهت به دنبال زیبایی ها، توانایی ها و نکات مثبت در وجود افراد باشی، زشتی و ضعف ها رو همه بلدن پیدا کنن، اگر به دنبال نتیجه خاص و بی نظیر در روابط هستی، پس تو متفاوت پیش برو و از قانون توجه ابزاری بساز برای این که روابط رویایی رو برای خودت رقم بزنی.

در این باره هم می تونی مقاله بی نظیر با عنوان «چگونه از دیگران تعریف کنیم؟» را در سایت گلوف مطالعه کنی. در این مقاله من بهت یاد دام که چطور نکات مثبت افراد رو کشف کنی و چطور ازشون تعریف کنی تا بهترین وجه رفتاری و شخصیتی افراد رو برانگیخته کنی و به روابط رویایی برسی.

احترام در روابط

2 راهکار برای جذب بهترین شخصیت | کلام آخر

خیلی خوب، دیگه گفتنی ها گفته شد و حرف خاصی برای کلام آخر باقی نمونده، فقط طبق معمول باید تاکید کنم که از تمام وجودت برای تقویت عزت نفس و اعتماد به نفس خودت وقت و انرژی بزاری تا نه تنها در روابط، بلکه در تمام جنبه های زندگیت به شرایط و نتایج بی نظیر برسی. امیدوارم این مقاله رو دقیق و صبورانه تا انتها مطالعه کرده باشی و همچنین امیدوارم که تک تک کلماتش رو جامعه عمل بپوشونی تا به نتایج دست پیدا کنی.

 

ارادتمند و دوستدار تو، ابراهیم شجاعی

ابراهیم شجاعی

موسس و مدیر مسئول آکادمی گلوف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا