آکادمی گلوفاعتماد به نفسموفقیت در روابطموفقیت فردی

5 گام عالی برای افزایش اعتماد به نفس آقایان

افزایش اعتماد به نفس آقایان هم یکی از نیاز های اساسی برای قشر مذکر جامعه به حساب میاد و میشه گفت از نون شب هم واجب تره! اگر این حرفم رو اغراق آمیز تلقی می کنی، پس هنوز به میزان اهمیت اعتماد به نفس و عزت نفس آگاه نشدی. هیچ چیز مخرب تر از عدم اعتماد به نفس برای یک مرد نیست. بدون شک خانوم ها ام از این مسئله مستثنی نیستن، اما خب از اونجایی که مخاطب خاص این مقاله آقایان هستن، طبیعتا من باید این عزیزان رو نسبت به اهمیت اعتماد به نفس آگاه کنم. پس باید بگم که عدم اعتماد به نفس در مردان، می تونه گند بزنه به روابط اجتماعی و عاطفی و حتی کسب و کار و درکل آینده اون آقا. پس حالا که اینجایی و در حال مطالعه این مقاله هستی، ازت میخوام به تک تک کلمات این مقاله جامعه معل بپوشونی و تنها به مطالعه بسنده نکنی. باشه رفیق گلم؟ آفرین خب حالا بریم سراغ ادامه ماجرا …

افزایش اعتماد به نفس در مردان

خب قبل از هرچیزی بهتره این رو بدونی که بین عزت نفس و اعتماد به نفس تفاوت های بسیاری وجود داره. اعتماد به نفس در زمینه های مختلف زندگی تعریف میشه. مثلا ممکنه تو در کسب و کارت اعتماد به نفس خیلی بالایی داشته باشی اما در برقراری ارتباط با خانم ها اعتماد به نفست داغون باشه! یا ممکنه برعکس، در روابط اجتماعی و عاطفی اعتماد به نفس خیلی بالایی داشته باشی اما در کسب و کارت اعتماد به نفست ضعیف باشه. برای این که از مبحث اصلی این مقاله زیاد دور نشیم، من پیشنهاد می کنم که مقاله «تفاوت عزت نفس و اعتماد به نفس چیست؟» رو در سایت آکادمی گلوف حتما بخونی. اونجا با تفاوت های عزت نفس و اعتماد به نفس بیشتر آشنا میشی و متوجه میشی فرق بین این دو چیه.

بسیار خب، مبحث این مقاله که افزایش اعتماد به نفس آقایان هست و در این مقاله من میخوام به 5 گام طلایی برای افزایش اعتماد به نفس مردان بپردازم که بعد از یادگیری و عمل به این قدم ها، در نهایت تو به خدای جذابیت تبدیل میشی. به عنوان یک آقا این رو یادت باشه که اعتماد به نفس، جذاب ترین خصلت برای یک پسر یا مرده. پس افزایش اعتماد به نفس یکی از هزاران دستاوردی که برای تو به ارمغان میاره، همین جذابیت و کاریزما هست. یادت باشه از این پنج قدم می تونی استفاده کنی برای این که در تمام زمینه ها اعتماد به نفس خودت تقویت کنی، البته به شرط این که تمرین کنی و این ها رو فقط محدود به ذهنت نگه نداری.

باور کن سوای از این که چه تیپ و استایل و چه شرایطی داری و یا سوای از این که چه تخصصی داری، یا چه اندام و چهره ای داری، اگر اعتماد به نفس نداشته باشی، نه رشد می کنی و نه به جذابیت میرسی. این یک حقیقته که فوندانسیون و زیربنای جذابیت و رشد برای تو به عنوان یک آقا، همین اعتماد به نفس خواهد بود.

بچه های زیادی به من پیام میدن و میگن با وجود این که هم وضع مالی خوبی دارن و هم خوشتیپ هستن، اما توانایی برقراری ارتباط با خانم ها رو ندارن، یا حتی توانایی برقراری ارتباط با یک غریبه رو ندارن و کلا در زمینه روابط داغون هستن. و یا بچه هایی که میگن با وجود تخصص و توانایی بالایی که در انجام کاری دارن، اما سال هاست به نتیجه درستی در اون حیطه کاری نرسیدن در حالی که همکارای دیگه با سطح تخصص خیلی پایین تر، صد برابر بیشتر نتیجه گرفتن. از این مثال ها زیاد برات دارم. اما همین ها کافیه تا بفهمی دارم راجع به چی حرف میزنم و چرا افزایش اعتماد به نفس از نون شب هم واجب تره …!

پس بیشتر از این مقدمه رو طولانی نمی کنم و از اینجا به بعد مستقیم میریم سروقت 5 گام عالی برای افزایش اعتماد به نفس آقایان.

اعتماد به نفس نوجوانان

جلوی اصلی ترین دشمن را بگیر

اولین قدم اینه که اصلی ترین دشمت رو متوقف کنی. حالا این دشمن کی هست؟ خود تویی! بله دوست گلم بزرگترین دشمنت، خوده تویی. هربار که می خواهی اقدامی کنی، سرت پر میشه از افکار و واگویه های منفی که، تو نمی تونی و این کار تو نیست و از پسش بر نمیای و و و … انصافا کی به اندازه خودت انقدر برچسب های منفی بهت میزنه؟ یکم دقت کن از صبح تا شب یا توی ذهنت یا شفاهی دائما داری میگی من نمی تونم، من این کاره نیستم، من این ترس رو دارم، من اینطورم، من اونطورم، من فلانم، من بهمانم.

توی مقاله ای کوتاه من راجع به همین مسئله برات نوشتم. مقاله ای با عنوان «چرا تغییر و تحول سخت است؟» روی سایت منتشر شده که مطالعه این مقاله جزء واجباته. پس حتما بعد از این مقاله اون رو هم مطالعه کن. بعد از مطالعه اون مقاله تو منوجه میشی که اصلی ترین دشمن، خودت هستی و چرا انقدر تغییر و تحول برات سخته. یادت باشه آدمیزاد یکی از دیگران میخوره صد تا از خودش! پس اولین قدم برای افزایش اعتماد به نفس آقایان همینه که دست از برچسب زدن به خودشون بردارن و جلوی افکار بازدارنده رو بگیرن.

تو با دو خنجر به خودت حمله می کنی و شخصیت و اعتماد به نفس خودت رو تیکه پاره می کنی. خنجر اول همین برچسب هایی هست که دائما به خودت میزنی و من به طور موشکافانه و بی نظیر در رابطه با این، در مقاله «چرا تغییر و تحول سخت است؟» توضیحات بی نظیری رو ارائه دادم. همین برچسب هایی که در طول شبانه روز به خودت میزنی اولین خنجری هستن که به تن و بدن اعتماد به نفست وارد میکنی. من زشتم، من جرعت ندارم، من تنبل هستم، من اعتماد به نفس ندارم، من این ترس رو دارم، و هزاران برچسب هایی که به خودت میزنی.

و اما دومین خنجر، همون افکاری هستن که توی سرت نشخوار میشن. مثلا تا میخوای یه اقدامی کنی، تمام وجودت رو ترس فرا می گیره و ذهنت پر میشه از افکار بازدارنده. می خواهی بری مصاحبه کاری، سرت پر میشه از این افکار که نکنه اینطور بشه، نکنه اینطور مصاحبه کنم، نکنه منو قبول نکنن، نکنه تخصصم در حد لازم نباشه، و …

این ها همن افکاری هستند که نیازی هم نیست تو به زبون بیاری، چون از درون به تخریب می پردازن و کار خودشون رو می کنن. حالا تو فکر کن نه تنها به خودت دائما برچسب میزنی، بلکه این نشخوار های منفی رو هم داری. پس دیگه این وسط اعتماد به نفس چه معنایی داره؟ با این مخرب ها تو حتی همون یه مثقال اعتماد به نفسی هم که داری به فنا میره.

پس این دو خنجر رو باید مهار کنی و من باید اعتراف کنم که واقعا کار سختیه و نیاز به تمرین داره تا به مرور بر رفتار، کلام و افکارت مسلط بشی. راهکارش چیه؟ راهکارش اینه که دیگه اکیدا برچسب های مخرب رو به زبون نیاری و آگاه باشی به کلام و گفتارت. همونجا که میخوای بگی من تنبل هستم، سریعا مانع از گفتن این جمله شو و دهنت رو ببند!!! و برای مهار کردن افکار و نشخوار های مخرب هم باید خیلی با خودت حرف بزنی، اولویت با صحبت شفاهی هست و در گام دوم صحبت در ذهن. یعنی از این به بعد شروع کنی افکار سازنده و افکاری که شهامت رو به ارمغان میارن رو در ذهنت پرورش بدی.

مثلا می خواهی نسبت به یک خانمی ابراز علاصه کنی؟ پس شروع کن با خودت منطقی حرف بزن و جملات و منطق های سازنده رو پرورش بده. مثلا: خب این که من برم احساس خوبم رو نسبت به اون خانوم بگم چیز عجیبی نیست و این که فلانی و فلانی که از من هم چند لول پایین تر هستن اما انقدر راحت دارن ارتباط برقرار می کنن، پس این ثابت می کنه که شهامت و اعتماد به نفس مهمه و حتی اگر اون خانم رد کنه بازهم مسئله ای نیست، چون کار درست اینه که من حرف دلم رو بهش بزنم نه این که پشت ترس هام قایم بشم و یک عمر حسرتش رو بخورم و خودم رو بخاطر ترس و عدم اعتماد به نفس سرزنش کنم.

یا مثلا می خواهی بری مصاحبه کاری، خب اوکی شروع کن با خودت حرف های سازنده و شهامت بخش بزن. مثلا بگو اوکیه دیگه یه مصاحبه کاریه و من در حد خودم تخصص دارم و به کارم ایمان دارم دیگه مگر کسی که قراره اونجا استخدام بشه چقدر از من باید بالاتر باشه؟ بعدش هم مهم اینه که من به بهترین شکل ممکن در مصاحبه حاضر بشم و در این حالت حتی اگر رد بشم هم مشکلی نیست چون من درست پیش رفتم و کلی صحبت های این چنینی دیگه…

این مثال ها رو زدم تا بفهمی که برای مهار کردن و محو کردن مکالمات منفی ذهنی، تنها راه اینه که ذهنت رو ببندی به رگبار مکالمات مثبت. همون مکالماتی که در نهایت تو رو غرق در شهامت و اعتماد به نفس میکنه. پس ما نباید با با افکار منفی بجنگیم. ما تنها باید ذهن رو از افکار و مکالمات مثبت پر کنیم. این مسئله خیلی مهمیه و همچنین همونطور که گفتم انصافا سخت هم هست. یعنی مدت ها تو باید برای این تمرین وقت و انرژی بزاری که ذهنت تا حد چشمگیری از افکار سمی پاک بشه و بعدش هم دیگه همواره باید برای حفظ اعتماد به نفس و تقویتش وقت بزاری.

اون مقاله ای که گفتم رو هم مطالعه کن. پس تا اینجا ما فهمیدیم اولین گام برای افزایش اعتماد به نفس آقایان همینه که دشمن اصلی رو از بین ببرن و با تسلط بر کلام و افکار تغییر رو خیلی آسون تر کنن.

در مسیر یادگیری و آموزش باش

من خیلی روی این مسئله یادگیری تاکید می کنم، اما خب باز هم بسیاری از بچه ها این رو جدی نمی گیرن. حقیقتا یادگیری و آموزش دیدن انقدر مهمه که من به عنوان دومین قدم اون برای افزایش اعتماد به نفس آقایان انتخاب کردم. باید این رو بدونی که تو شبیه به دیده ها و شنیده هات میشی. نه تنها شبیه به دیده ها  شنیده ها میشی، بلکه حتی فن بیانت هم به همون استایل میشه. پس اگر به دنبال اعتماد به نفس بالا و جذابیت هستی باید از تمام وجود برای کسب دانش و یادگیری وقت و انرژی هزینه کنی.

وقتی در مسیر یادگیری باشی هم فن بیان قوی میشه و هم ذهنی پربار داری که در اکثر جاها حرف برای گفتن داره! یکی از دلایل اعتماد به نفس پایین همینه که تو آگاهی و اطلاعات نداری. در حدی که حتی حداقل برای دو نفر صحبت کنی! پس این رو خیلی جدی بگیر. ببین دوست گلم دانش توی ذهن، اسکناسِ توی کیف پوله. حالا تو اگر با کیف پول خالی بری خرید اعتماد به نفست بیشتره یا وقتی که با کیفی پر از پول بری خرید؟ بدون شک زمانی که کیفت پر از پوله با نهایت اعتماد به نفس وارد بازار میشی و اقدام به خرید میکنی.

پس دانش در ذهن هم به همین صورت برای تو اعتماد به نفس میاره. مثلا چند وقت پیش در یک جمع هنری دوستانم داشتن راجع به سبک های نقاشی و نقاش های معروف حرف میزدن، این وسط من هم وارد مباحثه شدم و باهاشون حرف زدم در حدی که یکیشون با تعجب پرسید این اطلاعات رو از کجا داری؟! تو حیطه نقاشی هستی؟ منم گفتم نه فقط پونزده سال پیش مدتی وارد این حیطه شدم و بعدم رها کردم اما خب در این باره مطالعاتی داشتم چون زمانی این زمینه هنری برام جذاب بود. خب ببین داشتن همین اطلاعات باعث شد تا من اعتماد به نفس شرکت در مباحثه رو داشته باشم و در نهایت هم خودم با صحبت کردن اعتماد به نفسم تقویت شد و هم بازخورد خوبی که از جمع کردم به تقویت اعتماد به نفسم کمک کرد.

علاوه بر این ها، یادگیری و دانش، ناخودآگاه تو رو در مسیر رشد و توسعه میندازه و باعث میشه حداقل کم کم شروع به اقدام و حرکت کنی. توی یکی از مقالات سایت من گفتم یکی از دلایلی که ما اصلا شهامت شروع کردن رو نداریم، همینه که اصلا دانش و اطلاعات لازمه رو نداریم. پس از هر زاویه ای که تو این مسئله رو بررسی کنی می بینی که کسب دانش و یادگیری تا چه حد باعث افزایش اعتماد به نفس میشه.

تمام این ها رو گفتم که بگم اگر در برابر یادگیری گارد داری، پس لطفا این گارد مخرب رو بشکن و عادت کن به یادگیری و کسب دانش. به این خاطر که دانش و آگاهی هایی که کسب می کنی، یه جاهایی باعث افزایش اعتماد به نفست میشه که خودم باور نمی کنی!

اعتماد به نفس در مردان

خودت را در شرایط سخت قرار بده!

بسیار خب، در سومین گام برای افزایش اعتماد به نفس آقایان رسیدیم به قدمی که برای آقایون خیلی چالش بر انگیزه، اما خب راه فراری ازش نیست و تنها راه برای رشد همینه که انجامش بدی. اون هم ورود به زمین بازی و غلبه بر ترس و تمرین کردن هست. برای این قدم بهترین مثالی که می تونم بزنم، همین مبحث برقراری ارتباط با خانم ها هست.

اگر توی ارتباط با دختر اعتماد به نفس نداری، پس برو جلو و با یک دختر خانوم شروع کن به حرف زدن! اصلا به ذهنت فرصت فکر کردن و این چیزها رو نده و فقط اقدام کن. برو و صحبت کن و بزار اولین برخوردت با یک دختر خراب شه! اصلا اجازه بده اولین ارتباط رو گند بزنی و افتضاح پیش بری. تهش اینه که به بدترین شکل ممکن ارتباط رو برقرار می کنی و حرف میزنی. خب طوری نیست به خدا قسم اصلا اشکالی نداره. چون مهم تر از نتیجه اینه که تو این سد رو بشکنی و اولین قدم رو برداری. اگر تا صد سال دیگه هم مقالات اینچنینی رو بخونی و یا کتاب بخونی یا اصلا توی دوره های آموزشی شرکت کنی، اما حتی یک بار هم حاضر به اقدام و تمرین نباشی، پس تو تا آخر عمرت ذره ای در ارتباط با خانم ها رشد نمی کنی.

من همینجا گارانتی می کنم که وقتی تو جرعت اولیه رو به خودت میدی و با یک دختر خانم حرف میزنی، برای بار دوم پنجاه درصد بهتر عمل می کنی. چون تو یک سد بزرگ درونی رو شکستی و من قسم می خورم برای بار دوم و دفعه بعد دیگه به اندازه بار اول سخت نیست. فقط ممکنه کمی استرس باعث بشه دهنت خشک شه یا زبان بدن خوبی نداشته باشی. وقتی بار دوم هم با این شرایط اقدام میکنی، بار سوم دیگه خیلی خیلی بهتر رابطه رو برقرار می کنی و صحبت می کنی. یعنی روند تصاعدیه و قرار نیست هر بار تو پا پیش میزاری برای ارتباط با یک دختر، هر بار گند بزنی! اصلا اینطور نیست و من همونطور که گفتم، گارانتی میکنم، قسم می خورم و بهت قول میدم که اگر قدم اول رو توی زمین بازی بزاری دیگه قدم های دوم به بعد تصاعدی راحت تر میشه.

پس یادت نره که تمرین و اقدام اگر نباشه. بقیه حرف های این مقاله رو باید بریزی دور. تو باید این رو بدونی که اصلا نتیجه در تمرین های اولیه مهم نیست. نتیجه رو بیخیال شو. اصصصلا مهم نیست ارتباط موفقیت آمیز باشه یا نه. پس فقط تمرین کن و به دید تمرین با خانم ها ارتباط برقرار کن. من در گذشته همینطور بودم و مثلا اگر از دختری خوشم میومد میرفتم و بهش احساسم رو می گفتم و اگر قبول میکرد که خیلی خوشحال می شدم. اگر قبول نمیکرد بااااز هم خوشحال میشدم!!! میدونی چرا؟ چون برای من دو سر سود بود و حتی اگر اون رد می کرد باز هم به نفع من بود و اعتماد به نفستم تقویت تر میشد. علاوه بر این حتی اگر لازم بود برای کاری با خانمی ارتباط برقرار کنم، هرگز ازش فرار نمی کردم و همون موقعیت رو یک فرصت و یک زمین بازی می دیدم و میرفتم با اون خانوم در رابطه با کار صحبت می کردم.

پس توام در اوایل مسیر با این نگرش خودت رو در شرایط سخت قرار بده و اقدام کن. برای اقدام هم فقط اقدام کن و قبلش ده ساعت فکر نکن. یعنی الآن مثلا میخوای توی یک جمعِ کاری، بری به سمت یک خانم و باهاش صحبت کنی؟ خب اوکی دیگه بدون مکث فقط به سمتش گام بردار. چون اگررررر سریعا اقدام نکنی، ذهنت انقدر حرف مفت میزنه که درنهایت منصرف میشی. در رابطه با نحوه ارنباط با خانم ها ام مقاله های بی نظیری روی سایت منتشر شده که می تونی ازشون بهره مند بشی.

خب دیگه اینم از سومین گام برای افزایش اعتماد به نفس آقایان. اگر این قدم رو جامعه عمل نپوشونی و اگر وارد زمین بازی نشی و اگر اقدام نکنی، پس دیگه دور اعتماد به نفس رو خط بکش. برقراری ارتباط با خانوم ها ام یک مثال بود دیگه ممکنه هر زمینه دیگری باشه که تو باید اقدام کنی. مثلا من خودم در حیطه کاریم لازم بود برم جلوی کلی آدم صحبت کنم اما حتی تصور سخنرانی در جمع هم دست و پام رو به لرزه در میاورد! اما انجامش دادم. یعنی یک بار رفتم جلوی حضار و با وجود این که زانو هام سست شده بود، صدام از شدت استرس نازک شده بود دهنم خشک شده بود و قلبم از سینم زده بود بیرون، ولی انجااااامش دادم.

متوجهی چی میگم؟ من میدونستم تا ابد نمی تونم پشت سد ترس هام بایستم و بلاخره باید وارد زمین بازی بشم. پس اولین بار انقدر سخت بود، اما از بار دوم به بعد به مرور هی راحت تر و عالی تر شد و الانم بعد از چند سال که دیگه من مثل ماست خوردن می تونم جلوی ده هزار نفر هم صحبت کنم. خب دیگه اینم از مثال دوم که بفهمی توی منطقه امنت خبری نیست. پس ترس ها رو نابود کن و از منطقه امنت بزن بیرون رفیق جان.

به ظاهر و تیپ و استایلت اهمیت بده

احتمالا تا به حال شده برای مناسبت و یا مجلس خاصی خیلی به خودت رسیدی، موها و ریش و سیبیلت رو اصلاح کردی، پوستت رو مرتب کردی و بهترین لباسی که داشتی رو پوشیدی. حالا من ازت میخوام همون موقع رو یادت بیاری. من شک ندارم اون روز اعتماد به نفس خیلی بیشتری داشتی و مقتدر تر راه میرفتی، با شهامت بیشتری با جمع ارتباط برقرار می کردی و درکل انگار تبدیل شدی به یک آدم دیگه و این رو خودت هم احساس کردی. درسته؟

خب ببین داداش گلم، باید خدمتت عرض کنم که متاسفانه افرادی که اعتماد به نفس و عزت نفس پایینی دارن، به طور ناخودآگاه اصلا به استایل و ظاهر خودشون نمیرسن. چون ناخودآگاهشون میگه بیخیال بابا تو که نه قیافه داری و نه اندام درست و حسابی داری و نه اصلا کسی به تو اهمیت میده، پس چرا باید الکی وقت بزاری هر روز به خودت برسی؟! ظاهر که مهم نیست، مهم قیافه و پول و اندام و این چیزاست که تو نداری!

انصافا تا حالا این چیزا رو توی فکرت به خودت گفتی یا نه؟ شک ندارم به احتمال خیلی زیاد این افکار اومده سراغت و به همین جهت تو ذره ای به استایل و پوشش و اندام و ظاهر خودت اهمیت نمیدی. درحالی که اگر به قدرت تاثیرگذاری تیپ و استایل آگاه بشی دیگه هیچوقت شلخته و یا معمولی زندگی نمی کنی. مردم فکر می کنن اگر به تیپ و ظاهر خودشون برسن بی فایدست، چون فقط برای چشم مردم این کار رو میکنن، درحالی که دیدگاه و نظر مردم بخش ناچیزی از این مسئله هست و تیپ و ظاهر عالی نتایج اصلی رو برای خوده ما به ارمغان میاره.

وقتی که تو در طول روز برای ظاهر خودت وقت میزاری و به خودت اهمیت میدی در اولین قدم اتفاقی که میوفته اینه که، احساس لیاقت و ارزشمندی در وجودت شکل میگیره و نهادینه میشه. در گام دوم زبان بدن و فن بیانت رو به طرز چشمگیری تقویت می کنه. مثلا اگر دقت کرده باشی، وقتی یه لباس معمولی و آویزون تنت کردی، ناخودآگاه فن بیانی ضعیف پیدا می کنی و بی حال و پریشون راه میری. اما زمانی که خیلی به خودت رسیدی و بهترین ظاهر و تیپ و استایل رو برای خودت ساختی، ناخوداگاه انرژی وارد کلام و صدات میشه و همچنین سرت میره بالا و شونه هات صاف میشن و استوار و با اعتماد به نفس مثل یک پادشاه قدم بر میداری.

تا حالا متوجه این جزئیات نشده بودی؟ یا نشده بودی یا اگرم شدی پیش خودت گفتی چه فایده، خب اینطور اعتماد به نفس من وابسته هست به ظاهرم و من نمیخوام اینطور باشه. همونطور که گفتم این نگرش کاملا اشتباهه و آدمی که به دنبال اعتماد به نفس و احساس ارزشمندی میگرده، پس باید در عمل این ها رو بسازه و ثابت کنه که واقعا برای خودش ارزش قائله. لذا دومین دستاورد ظاهر عالی همینه که به شدت فن بیان و زبان بدنت رو تقویت می کنه. پس به پوستت برس، همیشه اصلاح شده و مرتب باش، عطر و ادکلن استفاده کن، لباس های سایز و فیت بپوش و حتما ورزش رو هم داشته باش تا تناسب اندام رو هم به دست بیاری.

حتی اگر بحث دغدغه قضاوت دیگران باشه هم خب به نظر من باز مردم فقط لباست و تیپت رو نمی بینن. اون ها نه تنها از دیدن تیپ و استایل مرتب و شیکت لذت می برن و جذبت میشن، بلکه فردی رو می بینن که به شدت برای خودش ارزش قائله و خودش رو ارزشمند می دونه. به همین جهت مردم هم برای تو ارزش قائل میشن.

دیگه بهتره به جای این که انقدر توضیح بدم، فقط بهت بگم به صورت آزمایشی تو سه روز اینطور زندگی کن و هر روز به تیپ و ظاهرت برس، اگر تاثیر عجیب و غریبش رو ندیدی دیگه بیا هرچی خواستی به من بگو! حله؟ من همینجا بهت قول میدم که تو اصلا تبدیل به یک آدم دیگه میشی در حدی که خودت هم از خودت خوشت میاد و به قول بچه های امروزی روی خودت کراش میزنی. 🙂 لب کلام، تیپ و ظاهر عالی روی تماااااام جنبه های زندگیت تاثیر سازنده و مثبت میزاره. حالا دیگه خود دانی.

اعتماد به نفس

اولین قدم را بردار

گام آخر در رابطه با افزایش اعتماد به نفس اقایان همینه که عادت کنی اگر تصمیمی گرفتی، سریعا قدم اول رو برداری. ببین رفیق جان فکر کردن تا یه حدی خوبه اما اگر تمام زندگیت بشه فکر کردن که فایده ای نداره. میخوای ورزش کنی؟ خب اوکی همین امروز برو باشگاه ثبت نام کن، باشگاه تعطیله؟ حله پس برو کف خیابون شروع کن به دویدن! میخوای کسب و کارت رو راه بندازی؟ اوکی پس با هر چیزی و هر شرایطی که همین لحظه داری هر کاری از دستت بر میاد رو انجام بده و قدم اول رو بردار.

من اولین بار که تصمیم گرفتم وارد بازار تعمیرات کامپیوتر بشم، دو قرون پول هم نداشتم که حتی یه مغازه کوچیک اجاره کنم. واسه همین 4هزارتا تراکت چاپ و پخش کردم با عنوان تعمیرات کامپیوتر در منزل یا محل کار شما. بعد از یکی دو سال به جایی رسیدم که مغازه خودم راه انداختم. درک میکنی چی میگم یا همچنان میخوای بهونه بیاری؟

از یه دختر خانومی خوشت اومده و قصد داری بری باهاش ارتباط برقرار کنی؟ پس اوکی همین الآن پاشو برو سراغش! نمیدونم دیگه چه مثال هایی رو بزنم اما بری پنجمین گام می خواستم به همین برداشتن قدم اول اشاره کنم که توی گام سوم هم بهش پرداختم. تو باید درک کنی اعتماد به نفس حاصل اقدامه. پس اگر واقعا قصد داری اعتماد به نفست رو تقویت کنی، خب بسم الله …

5 گام عالی برای افزایش اعتماد به نفس آقایان | کلام آخر

در این مقاله با عنوان افزایش اعتماد به نفس آقایان به عنوان کلام آخر باید بگم که تمامی این قدم ها مثل تکه های پازلی هستن که در کنار هم شخصیتی با اعتماد به نفس بالا رو برای تو می سازن. اگر بتونی تمامی این ها رو همزمان به کار بگیری، اونوقت کارت هم خیلی راحت تر میشه. پس همه این قدم ها رو همزمان در زندگیت پیاده کن و انقدر اینگونه پیش برو تا این سبک و استایل رخنه کنه در سلول سلول وجودت.

 

برات ارزوی موفقیت و سلامتی دارم

ارادتمند و دوستدار تو، ابراهیم شجاعی

ابراهیم شجاعی

موسس و مدیر مسئول آکادمی گلوف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا